Wizualizacja produktu – fotorealistyczna grafika 3D

Dobry projekt jest jedynie częścią sukcesu. Taki projekt musimy jeszcze dobrze sprzedać, pokazać go w sposób atrakcyjny i jak najciekawszy. Bardzo duże pole do popisu mają tutaj graficy, którzy umiejętnie używając komputerowej grafiki 3D, są wstanie zaprezentować dowolny produkt jeszcze przed realną produkcją. taki projekt to właśnie wizualizacja produktu.

Projekt graficzny sceny 3D, która jest jedną z dziedzin grafiki komputerowej, w dzisiejszych czasach ma bardzo szerokie zastosowanie. Jej celem jest otrzymanie projektów i pomysłów w taki sposób, w jaki będą one wyglądać w realnym świecie. Ma zastosowanie, np. w pracy projektantów pomieszczeń, mogących w ten sposób pokazać te same pomieszczenie w kilku aranżacjach, twórców form przemysłowych czy producentów mebli do biur czy domów. Grafika 3D może też być z powodzeniem używana przy projektowaniu stron internetowych. W biurach, gdzie zajmują się projektowaniem czy jednostkach developerskich komputerowa wizualizacja produktu stała się już standardem, który pomaga zaprezentować w realny sposób budynek, zwykle będący dopiero w fazie projektu.

Innowacyjna i atrakcyjna prezentacja z użyciem grafiki trójwymiarowej w postaci statycznej wizualizacji czy też animacji ma przyczynić się do tego, że potencjalni klienci łatwiej zdecydują się na tą a nie inną ofertę, ponieważ zapewnia ona możliwość przekonania się, jak w realnym świecie będzie wyglądał konkretny projekt.

Na rynku jest wiele programów przeznaczonych do tworzenia trójwymiarowej grafiki. Są wśród nich oprogramowania łatwe w obsłudze zwykle podchodzące do tematu w dość prosty sposób i mające wielkie ograniczenia, jednak dla mniej wymagających mogą być kompletnie spełniające wymagania. Do wiele bardziej skomplikowanych projektów związanych z grafiką 3D używa się bardziej zaawansowane programy. Ich możliwości są wiele większe, jednak opanowanie ich na celującym poziomie wymaga wiele doświadczenia i kilka lat praktyki.

 

Dzisiejszy postęp techniczny sprawia, że mamy do dyspozycji różne formy prezentacji naszych obiektów czy produktów.

Przyjrzyjmy się nieco bliżej projektom architektonicznym. Bardzo łatwym sposobem ukazania projektu, który jest dopiero w planach lub już w trakcie budowy jest wizualizacja sceny 3D. Dzięki niej inwestor może zobaczyć bardzo dobrze to, co niebawem zostanie zrobione na budowie. Innowacyjna technologia wykorzystywana w technikach 3D pozwala na oddanie do dyspozycji konsumenta fotorealistycznej wizualizacji projektu. Daje ona wielkie wyobrażenie o budynku czy też wnętrzu mieszkania. Wizualizacje scenograficzne pełnią bardzo ważną rolę.

Identycznie sprawa wygląda przy wizualizacji produktu. Czy przykładowa jednostka z branży perfumeryjnej zlecająca agencji designerskiej stworzenie nowych flakonów swoich produktów nie chciałaby zobaczyć jak będą prezentowały się w rzeczywistości zanim zostaną realnie wykonane? Takie możliwości zapewnia fotorealistyczna wizualizacja produktu.

You may also like...