Jak wybrać idealną torebkę i nadążyć za trendami?

Torebka to już utarty, oczywisty element garderoby wielu kobiet na całym świecie. Różnorodność i wariacje zastosowań mogą dla niektórych być problematyczne. Zastanówmy się wspólnie, jak połapać się w ich rodzajach, jak dobierać torebki do innych elementów garderoby oraz w końcu - jak być na bieżąco z trendami i jednocześnie zachować swój prawdziwy styl.

Torebka to już utarty, oczywisty element garderoby wielu kobiet na całym świecie. Różnorodność i wariacje zastosowań mogą dla niektórych być problematyczne. Zastanówmy się wspólnie, jak połapać się w ich rodzajach, jak dobierać torebki do innych elementów garderoby oraz w końcu – jak być na bieżąco z trendami i jednocześnie zachować swój prawdziwy styl.

„Tego kwiatu jest pół światu…”

…a torebek jeszcze więcej! Jak połapać się w całej gamie rodzajów torebek? Najlepiej od początku ograniczyć kryteria. Weźmy pod uwagę tylko rozmiar torebki. Najmniejsza, kopertówka, świetnie pasuje do wyjściowej i oficjalnej kreacji; z kolei nieco większa i dużo bardziej pojemna torebka „listonoszka” nada się jako dodatek w prawie każdej sytuacji (z wyjątkiem tej, w której powinna ją zastąpić kopertówka). Ten przykład pokazuje, jak łatwo wybrać torebkę, w zależności na jakie wyjście się szykujemy. 

W dalszej kolejności jeśli chodzi o wielkość są już worki, kuferki, czy tzw. torebki „shopper bag”. I to tyle! Możemy wyróżniać jeszcze różnorodne kroje, wzory, fasony, ale każda torebka powinna być dobrana pod gust właścicielki! 

Chcesz podobać się innym, ale sobie najbardziej?

Niezależnie od tego, jaką torebkę wybierzesz danego dnia, chcesz czuć się dobrze ze swoim wyborem, ale też ciągnie Cię pogoń za trendami. Wszystkie tak mamy! Jak pogodzić te dwie rzeczy? Bez względu na obowiązującą w danym czasie modę, możemy na przykładzie wyobrazić sobie, jakimi kryteriami powinnyśmy się kierować. Przyjmijmy, że w tym sezonie duże worki w stylu boho mają być w modzie. Ten styl, charakteryzujący się odniesieniami do natury i dużą dowolnością łączenia elementów pozornie do siebie niepasujących, będzie świetny dla naszego przykładu.

Przy codziennym look’u raczej nie będzie problemów, aby nasze ubranie połączyć z dowolną, modną w tym czasie torebką. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy wybieramy się na imprezę biznesową, a wciąż chcemy zabłysnąć klasą, ale i stylem? Łączymy pomysły! Wystarczy zwykła czarna kopertówka z małym elementem boho (w postaci na przykład plecionego sznurka) i gotowe – czujemy się sobą, na czasie i z klasą. 

Myśl zawsze o sobie

Choćbyśmy chciały, bardzo ciężko jest opanować sztywne zasady mody. Do czego pasuje torebka, co można założyć w danej sytuacji, a czego nie wypada, jakie kolory się dopełniają, a jakie gryzą ze sobą. Choćbyśmy chciały, ale właśnie… Większości kobiet zależy po prostu na tym, by wyglądać i czuć się dobrze. Czy potrzebne są do tego wytarte schematy i sztywne kanony mody? Oczywiście, że nie! Chcesz sprawić sobie nową torebkę, ale boisz się, czy do wszystkiego będzie pasować, czy będzie zgodna z aktualnymi trendami? Wybierz zgodnie z głosem swojej estetyki – torebka to w końcu najlepszy przyjaciel każdej kobiety! 

Podziel się na:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Polecane posty

Metylokobalamina – co to jest? jaki ma wpływ na organizm człowieka?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że witaminę B12 można suplementować w kilku postaciach. Witamina będzie wchłaniać się w innym stopniu, w zależności od tego jaką postać wybierzemy. Wymienić można cztery postacie: adenozylocobalamina, hydroksykobalamina, cyjankobalamina i metylokobalamina. W poniższym artykule wyjaśniamy czym dokładnie jest metylokobalamina oraz dlaczego warto wybrać tę postać witaminy B12.

Dieta ketogeniczna – na czym polega? jak wygląda?

Dieta ketogeniczna w ostatnich latach zyskała sporą popularność, ze względu na jej odmienność w porównaniu do standardowych diet. Pozwala ona na szybkie pozbycie się zbędnych kilogramów, jednak wiąże się także z specyficznym sposobem odżywania. W poniższym artykule znajdą Państwo informacje o tym, na czym dokładnie polega dieta ketogenna oraz jak się ją stosuje. Zapraszamy do lektury.

Plamy z tuszu na ubraniach czyli chwila nieuwagi i katastrofa gotowa!

Na pewno nieraz zdarzyło Ci się ubrudzić ulubione ubranie, meble lub ciało tuszem z długopisu bądź flamastra. Niezależnie od tego czy kleks znalazł się na eleganckiej koszuli, wyjściowej sukience czy domowej kreacji – daj swoim ubraniom drugą szansę i nie pozbywaj się ich, ponieważ plamy z tuszu możesz z łatwością usunąć!

Jak wybrać idealną torebkę i nadążyć za trendami?

Torebka to już utarty, oczywisty element garderoby wielu kobiet na całym świecie. Różnorodność i wariacje zastosowań mogą dla niektórych być problematyczne. Zastanówmy się wspólnie, jak połapać się w ich rodzajach, jak dobierać torebki do innych elementów garderoby oraz w końcu – jak być na bieżąco z trendami i jednocześnie zachować swój prawdziwy styl.

Najnowsze trendy w modzie na jesienno-zimowy sezon 2020/2021

W sklepach odzieżowych powoli pojawiają się nowe ubrania, dedykowane na jesień i zimę 2020/2021. W ofercie zobaczymy zarówno rzeczy znane nam z minionych lat, jak i ciekawe nowości. W kolekcjach projektantów obecne będą liczne falbany, odzież oversize, drobna kratka i lśniąca skóra. Co warto posiadać w swojej szafie?